ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη του Γυμναστικού Συλλόγου Σαλαμίνας

Μεγάλη νίκη στο πρωτάθλημα της Stoiximan Futsal Super League τόσο από βαθμολογικής όσο και από ψυχολογικής άποψης πανηγύρισε η ομάδα του Γυμναστικού Συλλόγου Σαλαμίνας φτάνοντας τους επτά βαθμούς, Επικράτησε στο κλειστό του Εσπέρου το βράδυ της Κυριακής (25/10),απέναντι στον Αιολικό/Καλλιθέα με 7-4

Οι γηπεδούχοι  προηγήθηκαν σχεδόν με την έναρξη του παιχνιδιού με  τέρμα του Μάρκου, ύστερα από αδράνεια της αμυντικής γραμμής της ομάδας μας. Η ομάδα του Γυμναστικού Συλλόγου  πέρασε στην αντεπίθεση και ευτύχισε να ισοφαρίσει σε 1-1 με τον  Καταπόδη, ο  οποίος πραγματοποίησε το ντεμπούτο του στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Ο Σωτηρίου έφερε τούμπα το ματς για το συγκρότημα του Χαράλαμπου Συντζανάκη στο 16′ και το 1-2 ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Χορταστικό το θέαμα στο δεύτερο ημίχρονο, όπου σημειώθηκαν συνολικά οκτώ τέρματα διαμορφώνοντας  το τελικό αποτέλεσμα .

Δεύτερο τέρμα πέτυχε ο Σωτηρίου για την ομάδα μας και άλλα δυο γκολ σημείωσε ο Τρικαμηνάς (35′ και 36′) και από ένα οι Κανέλλος (37′) και Καραγκιοχτζης (39′).

Πολύ καλή εμφάνιση για την ομάδα παρά τις απουσίες που είχε (έπαιξε χωρίς τα δυο βασικά της λίμπερο και τον τερματοφύλακα της ), η οποία ειδικά από τη στιγμή που γύρισε το ματς, δεν κοίταξε ποτέ πίσω. Η σύνθεση για την ομάδα μας ήταν : Γεωργαντόπουλος (Τ) Πουκαμισάς (Τ) , Τρικαμηνάς, Αλαίσκας, Καραγκιοχτζής, Σωτηρίου, Νάννος (C), Αλουσάι, Βάϊλας, Φόβος, Μπούσης, Καταπόδης, Κανέλλος.

Την επόμενη αγωνιστική το πρωτάθλημα συνεχίζεται με την ομάδα του νησιού μας να αντιμετωπίζει εντός έδρας  την ομάδα της Κόμπρα, με αποκλειστικό σtόχο τη νίκη που θα τον φέρει ακόμα πιο ψηλά στην βαθμολογία του Πρωταθλήματος.

Κατηγορίες:ΑΘΛΗΤΙΚΑ, ΤΟΠΙΚΑ